Ndërlidhjet

HERAKLION – GREQI


Takimi i ministrave të jashtëm të Bashkimit Evropian dhe vendeve të Mesdheut ka përfunduar me kërkesën për t'i dhënë fund konfliktit izraelito-palestinez.
Ministri i jashtëm grek, vendi i të cilit është drejtuesi i rradhës i BE-së, ka kërkuar nga të dyja palët të fillojnë zbatimin e planit të paqes pa vonesë, duke e cilësuar atë si një mundësi.
XS
SM
MD
LG