Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Kinës, Hu Jintao ka deklaruar në Moskë se marrëdhënjet e Kinës me Rusinë po hyjnë në ''një etapë të re zhvillimi''.
Gjatë vizitës në Rusi, Jintao ka bërë thirrje për një ''botë multipolare'' dhe për rol më të fortë të Kombeve të Bashkuara në çështjet globale. Pa përmendur Shtetet e Bashkuaraa, ai ka dënuar unilateralizmin dhe përdorimin e forcës për zgjidhjen e konflikteve ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG