Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ish komandanti i njësiteve për operacione speciale të Serbisë, Franko Simatoviq nesër i dorëzohet Tribunalit të Kombeve të Bashkuara për krime lufte në Hagë, njoftojnë mediat e Beogradit.
Franko Simatoviq bashkë me Jovica Stanishiq janë akuzuar nga Tribunali si pjesëmarrës ''në ndërmarrjen e përbashkët kriminele'' dhe figurojnë në akuzat kundër Sllobodan Millosheviqit.
XS
SM
MD
LG