Ndërlidhjet

BASRA


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha sot se do të përgjigjet me forcë ndaj vargut të fundit të sulmeve kundër trupave të koalicionit në Irak.
Gjenerali amerikan, David McKierman tha se trupa plotëusese luftarake mund të dërgohen në Irakun perëndimor për t'u marrë me armiqësitë vijuese. Ai ka thënë se sulmet e fundit ishin të lokalizuara dhe të bëra nga lojalistë të mbetur të regjimit të Saddam Hussein dhe nuk paraqesin dukuri anembanë Irakut.
Në dhunën e fundit në Irak sot u vra një ushtar amerikan nga ''zjarr armiqësor''.
XS
SM
MD
LG