Ndërlidhjet

VARSHAVË


Kryeministri britanik, Tony Blair gjatë vizitës në Poloni i ka bërë thirrje Evropës që të përmirësojnë marrëdhënjet me Shtetet e Bashkuara, që ishin dëmtuar nga lufta në Irak.
''Kishte përçarje midis Evropës dhe Shteteve të Bashkuara dhe kjo nuk është maskuar. Madje edhe për ata nga ne që mbështetëm me pasion Shtetet e Bashkuara kishte opinione të ndara brenda vendit.
Tash është kohë vendimtare dhe çasti për pajtim ose për t'a prishur fare'', ka thënë kryeministri britanik.
XS
SM
MD
LG