Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministri i jashtëm iranian, Kamal Kharrazi ka vazhduar të rrefuzojë akuzat e Shtetetve të Bashkuara se anëtarë të al Kaidës në Iran janë implikuar në sulmet vetëvrasëse të 12 majit në Riad të Arabisë Saudite.
''Ne jemi shumë serioz në luftën tonë kundër terrorizmit dhe atyre grupeve dhe kemi arrestuar me qindra apo i kemi dërgaur prapë prej nga kanë ardhur'', ka deklaruar ministri i Iranit.
XS
SM
MD
LG