Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Ivanov tha sot se vendet anëtare të Organizatës për Bashkëpunim të Shangajit do të mbajnë stërvitje të përbashkëta ushtarake anti-terroriste në Kazakstan dhe në Kinë gjatë muajit gusht.
Anëtarë të kësaj Organizate janë Kina, Rusia, Kazakstani, Kirgistani, Taxhikistani dhe Uzbekistani.
XS
SM
MD
LG