Ndërlidhjet

MOSKË


Të enjten fillon tërheqja e trupave ruse nga Kosova dhe Bosnja, tërheqje që parasheh largimin e gjithë kontigjenteve ruse deri në 1 gushtin e ardhshëm.
Kështu ka deklaruar një zyrtar i lartë i ushtrisë ruse për agjencitë e lajmeve, duke shtuar se trupat ruse në këto misione e kanë përmbushur misionin e tyre.
XS
SM
MD
LG