Ndërlidhjet

DOHA – KATAR


Presidenti amerikan, George Bush, ka mbërritur në Katar, i cili do jetë dhe qëndresa e fundit e Bushit në Lindjen e Mesme.
Qëllimi i vizitës është të marrë mbështetje për planin e paqes dhe nga vendet e rajonit.
Presidenti Bush do takohet edhe me trupat amerikane në këtë vend, ndërkohë që parashihet të kthehet nesër në Uashington, pas turit 8 ditor.
XS
SM
MD
LG