Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane në Irak e kanë kapur kreun e armatës Al Quds, të formuar nga Saddam Husseini për t'i çliruar territoret palestineze nga kontrolli izraelit.
Ayad Futayyih Khalifa al-Rawi ishte i 30. në listën amerikane të 55 zyrtarëve më të kërkuar irakienë.
Ushtria e Shteteve të Bashkuara gjithashtu njoftoi se një ushtar amerikan është vrarë dhe 5 janë plagosur kur janë qëlluar nga një granatë.
Zyrtarët thanë se sulmi ka ndodhur në qytetin Fallujah, në perëndim të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG