Ndërlidhjet

MOSKË


Një sulmuese vetëvrasëse sot e ka hedhur në erë një autobus të ushtrisë afër Çeçenisë, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 15 personave, dhe plagosjen e 12 të tjerëve.
Autobusi qarkullonte nga qendra ushtarake ajrore Mozdok në Osetinë veriore, e cila shërben si bazë e forcave ruse që luftojnë kundër kryengritësve në Çeçeni.
XS
SM
MD
LG