Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane thotë se një ushtar i saj u vra në Irak, derisa po kryente kontrollin në trafik, në postbllokun Al Kaim në kufi me Sirinë. Sipas ushtrisë amerikane, dy sulmues dolën nga automjeti në postbllok dhe kërkuan ndihmë për bashkudhëtarin e tyre në automjet, për të cilin thanë se është i sëmurë. Dy sulmuesit ngrehën revolet dhe vranë ushtarin, ndërsa ushtarët tjerë vranë njërin sulmues dhe kapën tjetrin.
XS
SM
MD
LG