Ndërlidhjet

TEHERAN


Një ministër iranian thotë se 80 persona u arrestuan pasi policia ndërpreu protestën kundër regjimit mbrëmë dhe sot herët në mëngjes, në Universitetin e Teheranit. Policia përdori dhunën për të shpërndarë demonstruesit. Disa protestues kërkuan dorëheqjen e kryetarit Mohamad Khatami.
XS
SM
MD
LG