Ndërlidhjet

GAZA


Të paktën shtatë palestinezë u vranë dhe rreth 30 u plagosën sot nga sulm tjetër raketor me helikopter izraelit në qytetin e Gazës.
Burime palestineze thanë se izraelitët goditën një automjet, në të cilin dyshohej se kishte aktivistë të grupit militant Hamas.
Ky është sulmi i tretë izraelit kundër palestinezëve në më pak se 24 orë.
XS
SM
MD
LG