Ndërlidhjet

RIAD


10 vetë janë vrarë dhe shtatë janë arrestuar gjatë përplasjeve të armatosura ndërmjet forcave të sigurisë saudite dhe terroristëve të dyshuar në qytetin e Mekës.
Rreth gjysma e të vrarëve ishin nga forcat e sigurisë.
Incidenti ka filluar kur një grup personash të armatosur nuk i janë bindur thirrjes së policisë për të ndaluar.
Autoritetet saudite kanë premtuar të shkatërrojnë terroristët e dyshuar, vecanërisht pas serisë së sulmeve në Riad, gjatë muajit maj, ku u vranë 34 njerëz.
XS
SM
MD
LG