Ndërlidhjet

TEHERAN


Policia iraniane ka arrestuar së paku dhe 30 protestues në kryqytetin e vendit, pas natës së gjashtë të protestave kundër qeverisë. Deri tani janë arrestuar rreth 140 persona.
Ministria iraniane e Punëve të Jashtme tha sot se i ka dërguar një letër proteste Shteteve të Bashkuara për shkak të ndërhyrjes së Uashingtonit në cështjet e brendshme të vendit islamik.
XS
SM
MD
LG