Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi, pas takimit të sotëm të qeverisë ka deklaruar se sipas disa informacioneve që ka marrë nga shefi i administratës së Kombeve të Bashkuara, Mihael Steiner, në Samitin e Bashkimit Evropian në Selanik do të amrrin pjesë kryetari i Kosovës, Ibrahim Rugova, kryeministri Bajram Rexhepi dhe koordinatori për kthimin e të zhvendosurve në UNMIK, Nenad Radosavlevic.
Zoti Rexhepi gjithashtu ka deklaruar se kosovarët do të jenë të gatshëm që në Selanik të bisedojnë me autoritetet serbe mbi cështjet praktike të interesit të përbashkët.
XS
SM
MD
LG