Ndërlidhjet

HAGË


Ish presidenti jugosllav Zoran Lilic po dëshmon sot në Hagë në gjyqin e pasardhësit të tij Sllobodan Millosheviqit.
Lilic është paraqitur në hagë afro një vit pasi i është kërkuar një gjë e tillë. Dëshmia e tij ka ardhur me vonesë pasi ai ka marrë miratimin që të dëshmojë dhe mbi vendime dhe aksione të cilat ishin cilësuar më parë si sekret shtetëror.
XS
SM
MD
LG