Ndërlidhjet

BAGDAT


Një ushtar amerikan është vrarë në Irak nga një goditje me snajper, bëjnë të ditur burimet e forcave të koalicionit.
Incidenti ka ndodhur ndërsa aksionet e trupave amerikane në kërkim të armëve të paligjshme dhe luftëtarëve anti-amerikanë kanë hyrë në ditën e dytë.
Vetëm gjatë aksioneve të djeshme në pjesën qëndrore dhe veriore të Irakut janë arrestuar 400 persona.
XS
SM
MD
LG