Ndërlidhjet

VJENË


Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Bërthamore ka vazhduar diskutimet për të ditën dytë rradhazi mbi mardhëniet me Iranin.
Kjo agjenci ka kërkuar nga Teherani të lejojë një sistem më të fortë inspektimesh nga Kombet e Bashkuara lidhur me programet bërthamore të Iranit.
Por në takim janë diskutuar dhe cështje të tilla sic është ajo e sigurisë bërthamore dhe si të mbahen terroristët larg materialeve që mund të përdoren për prodhimin e bombave bërthamore artizanale.
XS
SM
MD
LG