Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane tha se e kanë kapur sekretarin presidencial të Saddam Husseinit, që radhitej i 4-ti në listën e 55 personave më të kërkuar.
Abid Hamid Mahmud al-Tikriti është zyrtari më i lartë i kapur deri tani nga forcat e Shteteve të Bashkuara.
Besohet që Mahmud ishte njeriu i tretë i ish regjimit, pas Saddam Husseinit dhe të birit Qusay.
XS
SM
MD
LG