Ndërlidhjet

ROMË


Tre iranianë i kanë vënë zjarrin vetës në shenjë kundërshtimi për arrestimet e policisë frnaceze ndaj një grupi opozitar iranian.
Ngjarjet kanë ndodhur në Itali dhe Zvicër, përpara ambasadave franceze në këto vende.
Incidente të ngjashme kanë ndodhur dhe në Londër e Paris.
Zyrtarët francezë kanë thënë se grupi Muxhahedinët e popullit iranian planifikonte sulme kundër përfaqësive diplomatike iraniane në Evropë.
XS
SM
MD
LG