Ndërlidhjet

JERUSALEM


I dërguari amerikan për rajonin John Wolf është takuar me zyrtarë izraelitë dhe palestinezë, për të diskutar planin e paqes. Takimet e Wolf po i paraprijnë bisedimeve që Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell planifikon të mbajë me përfaqësuesit më të lartë izraelitë dhe palestinezë.
Ndërkohë gjatë ditës në një sulm vetvrasës u vra atentatori dhe një izraelit.
XS
SM
MD
LG