Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut tha se do të ndërmerr "masa të ashpra emergjence" nëse Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara e ngren çështjen e programit të armëve bërthamore të Phenianit.
Shtetet e Bashkuara kërkuan që Këshilli i Sigurimit ta dënojë Korenë e Veriut për zhvillimin e programeve të tilla.
Në fillim të vitit, Kina dhe Rusia e bllokuan një përpjekje të ngjashme të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG