Ndërlidhjet

HONG KONG


Hong Kongu nuk ka raportuar asnjë rast të pneumonisë vdekjeprurëse SARS gjatë ditës së sotme. Nëse edhe gjatë ditës së nesërme nuk ka të infektuar të tjerë, atëherë Hong Kongu do të hiqet nga lista e vendeve të prekurara nga SARS.
Kjo listë hartohet nga Organizata Botërore e Shëndetit dhe kërkon nga qytetarët në mbarë botën të evitojnë udhëtimet në vendet e prekuar nga pneumonia vdekjeprurëse.
XS
SM
MD
LG