Ndërlidhjet

SELANIK


Policia greke ka përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë demonstruesit, të cilët kishin hedhur bomba kundër disa dyqaneve, ndërsa protestonin në ditën e tretë dhe të fundit të Samitit të Bashkimit Evropian.
Burimet zyrtare thonë se protesta paqësore e anti-globalistëve u prish nga një grup i vogël anarkistësh, të cilët nisën të shkatërronin pronat private.
Një numër personash janë arrestuar.
XS
SM
MD
LG