Ndërlidhjet

TEHERAN


Katër parlamentarë iranianë vazhdojnë protestën e tyre kundër mbajtjes në arrest të mijëra njerëzve që morën pjesë në protestat kundër qeverisë. Prokurori i përgjithshëm Abdolnabi Namazi tha se më shumë se gjysma e 4'000 njerëzve të arrestuar në demonstrata, gjenden akoma në burg dhe 800 syresh janë studentë. Zyrtarët iranianë i kanë akuzuar Shtetet e Bashkuara se ato i kanë orkestruar protestat, të cilat ishin më të mëdhatë në këto katër vjet.
XS
SM
MD
LG