Ndërlidhjet

HONG KONG


Kryeministri kinez Wen Jibao arriti në Hong Kong pas një bisede tre ditore gjatë së cilës pritet të nënshkruhet marrëveshja e parë dypalëshe në fushën e tregtisë mes Pekinit dhe ish kolonisë britanike.
Kjo do mundësojë më shumë qasje të firmave nga Hong Kongu në Kinë.
XS
SM
MD
LG