Ndërlidhjet

VJENË


Kryeministri cek, Vladimir Spidla, ka shprehur keqardhjen për dëbimin e gjermanëve etnikë nga Cekia, menjëherë pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore.
Llogartitet se afro 3 milionë gjermanë ishin dëbuar nga Cekosllavakia e asaj kohe në kufirin me Austrinë dhe Gjermaninë.
XS
SM
MD
LG