Ndërlidhjet

NOVI SAD


Pavarësia e Kosovës është parakusht për normalizimin e raporteve midis serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë, i ka deklaruar Adem Demaçi gazetës së Novi Sadit, ''Gragjanski list''.
''Kur do të zgjidhet statusi i Kosovës, shumë shpejtë do të vijojë pajtimi ndërnacional'', ka thënë Demaçi, duke theksuar njëherit se statusi i pazgjidhur i Kosovës pamundësonë edhe zhvillimin ekonomik të saj.
XS
SM
MD
LG