Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetari i Kosovës, Ibrahim Rugova, i ka dërguar një mesazh urimi kryetarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George Bush, në të cilin, mes tjerash, shkruhet se "Populli i Kosovës, Diten e Pavarësisë së SHBA-ve, e konsideron si festë të përbashkët, sepse gjithmonë ka ndjenja dashurie dhe miqësie permanente për vendin tuaj të cmuar e të fuqishëm, simbol i lirisë, pavarësisë dhe demokracisë në botë", thuhet në mesazhin e kryetarit të Kosovës dërguar atij të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG