Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti Bush ka zhvilluar bisedë telefonike me kryeministrin izraelit, Ariel Sharon, dhe ka përgëzuar këtë të fundit për tërheqjen e trupave nga Betlehemi dhe një pjesë e Rripit të Gazës.
Dy udhëheqësit kanë diskutuar dhe takimin e fundit mes Sharon dhe kryeministrit palestinez, Mahmud Abas.
XS
SM
MD
LG