Ndërlidhjet

JERUSALEM


Qeveria e Izraelit është dakorduar që të lirojë disa qindra të burgosur palestinezë, hap ky që mund të ndihmojë për t'a çuar përpara planin ndërkombëtar për paqë si dhe armëpushimin.
Radioja ushtarake izraelite njofton se qeveria me 13 vota pro dhe 8 kundër ka vendosur të lirojë të burgosurit e shenjuar nga shërbimi i sigurisë, Shin Bet.
Konsiderohet se Izraeli mbanë të burgosur diku midis pesë mijë e nëntëqind deri tetë mijë palestinezë.
XS
SM
MD
LG