Ndërlidhjet

NJU JORK


Një gazetar australian, i cili po udhëtonte me trupat amerikane në Irak, ka humbur jetën kur automjeti ku ai gjendej u sulmua morri plagë të rënda, të cilat dhe pas operacionit në një spital ushtarak amerikan në Gjermani, shkaktuan vdekjen e tij.
Kjo e ka cuar në 15 numrin e gazetarëve që kanë humbur jetën gjatë konfliktit në Irak.
XS
SM
MD
LG