Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Evropian kumtoi për një pako ndihme humanitare të vlefshme 11 milion euro për palestinezët në territoret e okupuara nga Izraeli dhe në Liban.
Në komunikatë thuhet se konflikti midis Izraelit dhe Palestinezëve ka patur ''efekte shkatërruese'' ndaj ekonomisë palestineze dhe ka shkaktuar krizë serioze humanitare.
XS
SM
MD
LG