Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti iranian Mohamed Khatami ka deklaruar se do të japë dorëheqjen nëse populli dëshiron një gjë të tillë.
Deklarata e Khatamit është botuar në një gazetë vendase, e cila citon presidentin iranian të ketë thënë se "ne jemi shërbyesit e këtij populli dhe jo zotërit e tij".
XS
SM
MD
LG