Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministri britanik, Tony Blair sot i bënë vizitë zyrtare Uashingtonit, ku ka paraparë t'i drejtohet një sesioni të përbashkët të Kongresit të Shteteve të Bashkuara dhe të bisedojë me presidentin George Bush.
Tony Bler dje qëndroi pas pretendimeve britanike të para luftës se Saddam Husein kërkonte të blejë uranium nga Afrika për të ringjallur programin për zhvillimin e bombës atomike.
Ai tha gjithashtu se dosja britanike, e cila përmbante këte akuzë e thoshte se Iraku mund të godasë me armë kimike dhe biologjike për një afat 45 minutësh, akoma është e saktë.
XS
SM
MD
LG