Ndërlidhjet

TIRANË


Zgjedhjet për pushtetin vendor në Shqipëri mbahen në 12 tetor, kumtoi qeveria në Tiranë. Sipas rregullave të reja, votimet do të mbahen vetëm një ditë.
Nga zhvillimet tjera, tre zyrtarë të lartë të policisë shqiptare, Bujar Himçi, Veli Myftari dhe Edmond Aliaj, janë dënuar me burgim për abuzim të detyrës dhe falsifikim të dokumenteve në skandalin lidhur me shtypjen e pasaportave të reja.
XS
SM
MD
LG