Ndërlidhjet

TOKIO


Kyeministri britanik, Tony Blair planifikon të ndërmarrë hetime gjyqësore nëse kufoma e gjetur sot në Angli është ajo e këshilltarit të ministrisë së Mbrojtjes, David Kelly i cili ishte përmendur si burim i mundëshëm për një raport të radios shtetërore britanike që kritikonte përdorimin e informacioneve të zbulimit për armët irakiane nga ana e qeverisë.
Kështu ka thënë zëdhënësi i kryeministrit britanik nga aeroplani me të cilin Blair udhëtonte nga Uashingtoni në Japoni.
Duke folur në Londër, lideri i Partisë Konzervative, Ian Duncan Smith ka thënë: ''Po të isha unë kryeministër besoj se do të kisha shkurtuar vizitën në Japoni dhe do të isha kthyer në shtëpi, sepse ka shumë çështje që kërkojnë përgjigje gjatë ditëve të ardhëshme''.
XS
SM
MD
LG