Ndërlidhjet

KABUL


Një person u vra dhe një tjetër u plagos nga një shpërthim sot në kryeqytetin afgan, Kabul. Shefi i policisë së Kabulit, Basir Salangi tha se shpërthimi ndodhi afër një stacioni të policisë në jug të Kabulit, ndërsa dy viktimat ishin kalimtarë.
Edhe armata amerikane thotë se tre ushtarë nga armata e koalicionit u plagosën dje gjatë një sulmi me bomba mbi konvojin amerikan në lindje të Afganistanit. Sipas një zyrtari afgan në një incident të ndarë, u shti me granatahedhës mbi forcat speciale amerikane në Kandahar, ndërsa për këtë u burgosën tre veta.
XS
SM
MD
LG