Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon dhe kryeministri palestinez, Mahmoud Abbas u takuan në Jerusalem për bisedime lidhur me realizimin e planit të fundit paqësor për Lindjen e Mesme.
Pritej që Sharon të kërkojë nga Abbas të mposhtë grupet militante palestineze, kurse Abbas të kërkojë nga Sharon të lirojë më shumë palestinezë nga burgjet dhe të ndërpresë me ndërtimet e kolonive izraelite.
Bisedimet e Jerusalemit bëhen në prak të vizitës së
kryeministrit palestinez në Uashington, nga fundi i javës.
XS
SM
MD
LG