Ndërlidhjet

KANDAHAR/AFGANISTAN


Rreth 60 luftëtarë të dyshuar Talibanë e kanë sulmuar mbrëmë një post kufitar të Afganistanit dhe pas konfrontimeve tre orëshe janë arratisur në Pakistan.
Zyrtari Fazludin Aga, ka thënë se nuk pati viktima në mesin e forcave qeveritare afgane, por dy Talibanë të dyshuar janë vrarë, kurse pesë të thjerë janë plagosur gjatë konfrontimit, ku ishin thirrur për ndihmë edhe forca amerikane dhe helikopterë të stacionuar në Kandahar.
XS
SM
MD
LG