Ndërlidhjet

SEUL


Zyrtarët e Koresë Jugore thanë se Shtetet e Bashkuara, Kina dhe Korea Veriore me gjasë do të mbajnë ''shumë shpejtë'' bisedime në Pekin lidhur me programin veri-korean për armë bërthamore.
Ndërkohë Korea Veriore ka bërë thirrje për aksione ''simulatane'' me Shtetet e Bashkuara për zgjidhjen e tendosjes bërthamore dhe ka përsëritur kërkesën e saj për një marrëveshje jo-agresioni me Uashingtonin.
XS
SM
MD
LG