Ndërlidhjet

KABUL


Dy baza të koalicionit të prirë nga Shtetet e Bashkuara në Afganistan, njëra në Asadabad e tjetra në provincën e Kandaharit janë sulmuar gjatë natës me granata, por nuk u rapoartua për viktima apo dëmtime.
Trupat amerikane kanë sulmuar pozicionet e dyshuara të sulmuese nga tokan dhe ajri dhe po kontrollojnë rajonin nëse është vrarë ndonjë nga sulmuesit.
Zyrtarët e Kabulit kanë thënë se presin më shumë ndihmë nga Pakistani për mposhtjen e guerrilëve Talibanë dhe parandalimin e tyre që të kalojnë kufirin e të sulmojnë territorin e Afganistanit.
XS
SM
MD
LG