Ndërlidhjet

MOSKË


Gjykata ushtarake në Rostov gjeti fajtor kolonelin rus, Yuri Budanov për kidnapimin dhe vrasjen e 12 vjeçares çeçene, Elza Kungayeva, para tre vitesh, dhe
e ka dënuar me 10 vjetë burgim.
''Mendoj se verdikti është i ligjshëm, i justifikuar dhe objektiv. Dënimi dhënë Bundanovit është adekuat me brutalitetin e krimit'', ka deklaruar prokurori ushtarak rus, Vladimir Bureyev.
XS
SM
MD
LG