Ndërlidhjet

BAGDAD


Një patrullë ushtarësh amerikanë është sulmuar sot në Bagdad me granatë dhe mund të jenë vrarë dy ushtarë, njoftojnë zyrtarët e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara.
Tensionet midis trupave amerikane dhe irakianëve të rëndomtë mbesin të larta pas vrasjes së djeshme të pesë irakianëve në perëndim të Bagdadit, kur forcat amerikane kishin ndërmarrë një operacion për gjurmimin e ish liderit irakian, Saddam Hussein.
XS
SM
MD
LG