Ndërlidhjet

KABUL


Forcat afgane dhe ato të prira nga Shtetet e Bashshkuara njoftuan se kanë kapur më se shtatë luftëtarë të dyshuar Talibanë në jug-lindje të Afganistanit.
Rreth 1.000 ushtarë të armatës afgane të mbështeur nga ushtarë amerikanë dhe trupa italjane janë duke gjurmuar luftëtarë Talibanë në provincën Paktia.
Dje, në provincën jugore Helmand të Afganistanit janë vrarë gjashtë policë afgan nga një pritë e Talibanësh të dyshuar.
XS
SM
MD
LG