Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë ka hequr dorë nga suspendimi i ndihmës ushtarake për pesë vende- duke përfshirë këtu edhe Shqipërinë dhe Bosnjë-Hercegovinën-pasi këto vende u dhanë imunitet shtetasve amerikanë nga pesekutime para Gjykatës Penale Ndërkombëtare, thuhet në një deklaratë të publikuar mbrëmë.
XS
SM
MD
LG