Ndërlidhjet

GJAKOVË


Nesër në Kompleksin Memeorial në Mehë të Gjakovës do të varrosen eshtrat e 43 viktimave civilë shqiptarë që iu dorëzuan UNMIK-ut nga ana e autoriteteve serbe të mërkurën e kaluar.
Në Gjakovë u publikuan emërat e këtyre personave që konsiderosheshin të zhdukur. Që të gjithë janë vetëm një pjesë e atyre njerëzve që u vranë nga forcat serbe në 27 prill të vitit 1999 dhe ishin varrosur në varreza masive në Serbi për të fshehur gjurmët e krimit.
XS
SM
MD
LG