Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara, Japonia dhe Korea Jugore e kanë mirëpritur gadishmërinë e Koresë Veriore për bisedime multilaterale që do të ndihmonin për zgjidhjen e tendosjeve lidhur me programin e saj të dyshuar për armë bërthamore.
''Ne shpresojmë se Korea Veriore është e gatëshme të pajtohet për bisedime multilaterale. Është me rëndësi që të vazhdojmë të shkojmë tutje dhe që Korea Veriore njëherë e përgjithmonë t'u jap fund programeve të saja për armë bërthamore'', ka thënë zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Scott McClellan.
XS
SM
MD
LG